Whatsapp Mesajlarını Kalıcı Silme

✅WhatsApp mesajlarınızı sildiğinizde silmez, sadece silindi olarak işaretler. Whatsapp Mesajlarını Kalıcı Silme talebinizle ilgili profesyonel çalışma yapılması için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

WhatsApp Mesajlarını Kalıcı Silme
WhatsApp Mesajlarını Kalıcı Silme

İletişiminizin çoğu için WhatsApp kullanıyorsanız, platformda ne gönderdiğinize dikkat etmelisiniz. WhatsApp, platformundaki tüm iletilerde Uçtan Uca şifrelemeye başladığından, hassas ve özel iletilerinize müdahale edilmediğinden (telefonunuzda casus yazılım yüklü değilse) emin olabilirsiniz. Ancak, bilmeniz gereken bir şey var ve şaşıracaksınız.

WhatsApp’taki bir iletiyi veya bir grup mesajı (bireysel bir sohbet veya grup mesajı olsun) sildiğinizde hemen ekranınızdan kaybolur. Ancak, ekranınızda görünmeyen mesaj, telefonunuzdan kalıcı olarak yok olduğu anlamına gelmemektedir. WhatsApp tarafından kalıcı olarak silinmiştir anlamına gelmemektedir. Her zaman veri kurtarma ile silinenleri kurtarma ihtimali mevcuttur. Profesyonel araçlarla veri kurtarma çalışması yapmadan sonucunda neyle karşılaşabileceğinizi bilemezsiniz.

Whatsapp Mesajlarını Kalıcı Silme

Facebook dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan sohbet yazılımı olan WhatsApp’ı satın aldı. Kullanıcılar Facebook’un WhatsApp kullanıcılarının özel verilerini kötüye kullanabileceğinden endişeleniyor. Whatsapp mesajlarını kalıcı silme, günümüzde sıklıkla alınan talepler arasında yerini aldı.

Son zamanlarda, bir güvenlik uzmanı WhatsApp istemcisinin güvenlik açıkları olduğunu, sohbetler diğer yazılımlar tarafından çalınabileceğini ve bu da Facebook’un çekilmez hissettirdiğini belirtti. Daha sonra BasBosschert, WhatsApp güvenlik açıklarına maruz kaldı. Ayrıca saldırının fizibilitesini kanıtlamak için kod yazdı, kötü yazılımlar çalınan sohbetleri bir ağ sunucusuna yayabilir, ayrıca en son WhatsApp’ın şifrelenmiş verileri ve sohbet geçmişinin şifresi çözülebilir sonucuna vardığını açıkladı.

Whatsapp Mesajları Nasıl Silinir?

WhatsApp mesajları nasıl silinir?
WhatsApp mesajları nasıl silinir?

WhatsApp mesajları nasıl silinir? sorusunu sormak için, “Telefonumdaki tüm WhatsApp sohbetlerini nasıl kalıcı olarak temizleyebilirim? Telefonumu başkaları her an ele geçirebilir ve WhatsApp yazışmalarımı okuyabilirler. WhatsApp sohbet geçmişimi ve fotoğraflarımı nasıl silebilirim?” gibi birçok sebebiniz olabilir.

WhatsApp kullanıcıları birçok farklı sebeplerle WhatsApp yazışmalarının kalıcı olarak silinmesini talep ediyor. Bunlardan en sık karşılaşılanları:

 • Telefonumu satacağım, alacak kişinin sildiğim WhatsApp mesajlarını kurtarma yaparak okumasını istemiyorum,
 • Telefonunu kullanması için bir başkasına vereceğim, sildiğim yazışmalar ve mesajların geri gelmeyecek şekilde silinmesini istiyorum,
 • Telefonumdaki sms, arama kayıtlarım ve Whatsapp yazışmalarıma başkalarının erişmesinden endişe duyuyorum, WhatsApp mesajlarını kalıcı silmek istiyorum,
 • Şirket telefonunda kullandığım WhatsApp yazışmalarının kurtarılmaması için kalıcı olarak silme istiyorum.

Yukarıdaki veya benzer başka sebepler ile WhatsApp kalıcı silme işlemi talepleriniz için hemen bize ulaşın.

Hemen Tıkla Ara

iPhone WhatsApp Mesajlarını Tamamen Silme

 

WhastApp mesaj silme iPhone
WhastApp mesaj silme iPhone

iPhone’unuzdaki silinmiş verileri kalıcı olarak nasıl kaldıracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Birçoğumuz iPhone’daki silinen verilerin bir sebepten dolayı tekrar görüneceğinden endişe duyuyoruz ve silinen verileri kalıcı olarak silmemiz gerekiyor. Öyleyse, silinen verileri iPhone’da nasıl güvenli bir şekilde silebilirim, IPhone’daki silinmiş tüm kişileri yeniden satmadan önce nasıl kalıcı olarak kaldırabilirim?

Bir iOS araştırmacısı Jonathan Zdziarski‘nin yakın tarihli bir bulgusu, WhatsApp’ın sildiğiniz tüm mesajlarınızı sakladığını ortaya koyuyor. Zdziarski’nin bulguları, bir iPhone’dan alınan imajları WhatsApp’ın yeni sürümüyle inceledikten sonra gerçeği açıyor. Uygulamanın sohbet günlüklerinin adli bir izini sakladığını, bunları silseniz bile bu, veri kurtarma yapanlar için bir hazine yarattığını buldu. Ancak, gerekli verileri elde etmek için (cihazda casus yazılım türevleri yüklü değilse) cihaza fiziksel erişime ihtiyaç vardır. Ayrıca, veriler bilgisayardaki mevcut veya silinen yedeklemelerden de kurtarılabilmektedir. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan geri gelmeyecek şekilde silme işlemi için hemen bize ulaşın.

Herhangi bir veri sildiğinizde veya sohbet ettiğinizde, uygulama söz konusu bilgileri silinmiş olarak işaretler. Ancak, bu veri alanının üzerine adli ve kurtarma yazılımı tarafından kurtarılmayı engelleyecek yeni veriler yazılmaz. Zdziarski, yeni uygulamayı kodlamak için yeni bir SQLite kütüphanesinin kullanıldığından bahsediyor ve bu veriler kalıcı olarak silinmiyor diyor.

Daha önce, WhatsApp’ın Uçtan Uca şifrelemesi birçok gizlilik savunucusu tarafından övüldü. Ancak, bu şifreleme yalnızca veri aktarılırken internet üzerinden iletilen ağ paketleri üzeründe uygulanır ve veriler ağ üzerinden seyahat ederken operatörlerin ve diğer aracıların konuşmalarınıza müdahale etmesini önler. Ancak Zdziarski’den elde edilen bulgular, veriler telefona ulaştığında, cihazda ve bulutta yedek olarak depolananlarla ilgilidir. Verilere ulaşmak için telefonda, yedeklenen verilerin depolandığı cihazlarda ve bulutta yapılan teknik çalışmalarla ulaşılabilme ihtimali mevcuttur ve çalışma sonucunda silinenler elde edilebilmektedir.

Android WhatsApp Mesajlarını Tamamen Silme

WhatsApp, kısa mesaj göndermek ve almak, görüntüleri ve sesleri anında paylaşmak için kullanılan en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp ile arkadaşlarınızı görüntülü olarak arayabilir ve iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Öte yandan, Android telefonunuzu satıyorsanız, kişisel bilgilerinizin güvenliğini ve gizliliğini korumak için WhatsApp sohbet geçmişini telefondan kalıcı olarak silmek gerekir.

Silme işleminin bir telefondan istenmeyen verileri kaldırmak için en yaygın olarak kullanıldığını biliyoruz, ancak verilerin kalıntıları hala telefonunuzun dahili belleğinde saklanıyor olabilir ve WhatsApp kalıntılarından veri kurtarma mümkün olabilir.

Telefondan Kalıcı Silme Nasıl Yapılır?

Telefonunuz üzerinde kalıcı silme işlemi talepleriniz ile ilgili aşağıdaki aşamalar sırasıyla uygulanır.

 • Profesyonel araçlar kullanılarak telefonda kalıcı silme işlemi yapılır,
 • Kalıcı silme işlemi tamamlandıktan sonra profesyonel veri kurtarma araçlarıyla telefonda veri kurtarma çalışması yapılır,
 • Telefonda veri kurtarma sonucunda silinen verilerin geri gelmediğinden emin olunur. Böylelikle yapılan silme işleminin başarılı olduğu tehid edilmiş olduktan sonra çalışma sonlandırılır.

Hemen Tıkla Ara

ÖNEMLİ NOT:

 • Telefonunuzu başkasına verecek veya satacaksınız, telefonunuzun yeni kullanıcısı tarafından eski fotoğraflarınıza, videolarınıza, yazışmalarınıza ve diğer hassas verilerinize ulaşılmasını istemiyor musunuz? bu ve benzeri sebeplerle telefonunuz üzerinde geri gelmeyecek şekilde silme işlemi yapabilmekteyiz.
 • Ancak mahkemede delil olabilecek verileri silme gibi hukuki olmayan taleplerinizle ilgili çalışma yapmıyoruz.
 • Beyanınız bizim için önemlidir. Beyanınıza istinaden çalışma yapmaktayız. Beyanınızın doğruluğunu araştırmamız mümkün olmadığı gibi bu hususta araştırmak gibi bir yükümlülüğümüz de bulunmamaktadır.
 • Size ait olduğunu ve bir başkasına verecek olduğunuzu beyan ettiğiniz telefonunuz üzerinde çalışma yapabiliriz.