Whatsapp İnceleme Raporu ile Whatsapp Yazışmaları Delil

✅Whatsapp inceleme raporu ile Whatsapp yazışmaları delil olarak mahkemeye sunulabilir. İnceleme talebiniz için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

Whatsapp Yazışmaları

Whatsapp programı, pratik kullanımı ve iletişimde sunduğu kolaylıklar sebebiyle herkes tarafından kullanılmaktadır. Skype benzeri programlar Whatsapp’tan çok eski tarihlerden bu yana hizmet vermesine rağmen iletişim kurmadan önce, iletişim kurulmak istenen kişiye arkadaşlık isteği gönderilmesi gerektiği, karşı tarafın da bu arkadaşlık isteğini kabul etmesi gibi gereklilikler olmasından dolayı, sadece programı kurmak ile doğrudan rehberdeki kişilere ulaşmak mümkün olmadığından Whatsapp kadar hızla kullanımı yaygınlaşmamıştır.

Whatsapp Kullanım Alanları

Sms ile iletişimin çok daha ötesinde imkanlar sağlayabilen whatsapp ile yazışmanın yanı sıra, ses kaydı gönderme, video kaydı gönderme, fotoğraf gönderme, doküman gönderme, gps konum gönderme, sesli görüşme, görüntülü görüşme mümkün. Whatsapp yazışmaları okuma ve gönderme ile sms gönderme okuma işlemi kıyaslandığında sms ile gönderilen yazının iletilme süresi bile whatsapp ile kıyaslanmayacak bir uzunluktadır.
Whatsapp programının yaygınca kullanılır ve ücretsiz bir program olması sebebiyle şirketler de genel olarak işlerini yaparken whatsapp programını kullanmayı tercih etmektedir.
Her ne kadar Resmi Kurumlar tarafından Devlet Memurlarının Whatsapp kullanması yasaklanmış olsa da kullanım kolaylığından dolayı resmi yazışmaların fotoğrafı whatsapp üzerinden diğer kurum çalışanına gönderilebilmekte, resmi yazışmaların pdf dosyası whatsapp üzerinden gönderilebilmektedir.

 Whatsapp yazışmaları delil olur mu?

“Hiç whatsapp yazışmaları mahkemede delil olur mu?” diye düşünebilirsiniz. Neredeyse akıllı telefona sahip herkes tarafından yaygın kullanımı sebebiyle Whatsapp yazışmaları mahkeme, savcılık ve idari soruşturmalarla ilgili konularda delil olabilmektedir.

Özellikle boşanma davasında Whatsapp kayıtları delil olabilmektedir. Aldatma ile ilglili konularda yine en çok whatsapp programı kullanılmaktadır. Bunun yanında Viber, Telegram, Tinder, Tango, Facebook Messenger, Line, Skype, Kakao Talk, OnlinePeople, Happn  ve Swarm programları da genel olarak kullanılmaktadır.

İş konularıyla ilgili Whatsapp yazışsmaları da delil olarak mahkemeye sunulabilmektedir.

Hemen Tıkla Ara

Whatsapp yazışma dökümü

Whatsapp yazışmaları savcılık tarafından değerlendirilmesi için whatsapp yazışma dökümü rapor halinde savcılığa, mahkemeye veya idari makamlara sunulabilir. Whatsapp yazışmaları dökümü, whatsapp plus inceleme, whatsapp web inceleme, whatsapp geçmişi inceleme, whatsapp eski yazışmaları, silinen whatsapp yazışmaları ve benzeri konularda çalışma yapılabilmektedir. Çalışmalar sonucunda whatsapp inceleme raporu hazırlanmaktadır.

Whatsapp yazışmaları kaydediliyor mu?

Whatsapp yazışmalarını kaydetme işlemi kullanıcı tarafından istendiği anda yapılarak e-posta ile gönderilebilmesinin yanı sıra; whatsapp yazışmaları yedekleme işlemi varsayılan olarak Whatsapp uygulaması yüklenmesi itibariyle yapılmaktadır. Whatsapp yazışmaları kaydetme işlemini, sadece istenilen bir kişinin yazışması seçilerek yapılabildiği gibi; tüm whatsapp yazışmaları kaydetmek istenildeğinde de hepsini kaydetmek mümkündür.

Whatsapp yazışmaları nereye kaydediyor?

Whatsapp silinen yazışmalar için önlem olarak her gün yedekleme yapmaktadır. Whatsapp yazışmalarını “Whatsapp” klasörü içerisindeki “databases” isimli klasör içerisine kaydetmektedir.

Hemen Tıkla Ara

Whatsapp yazışmaları bulunabilir mi?

Bu kadar sıklıkla kullanılan bir iletişim programı olan Whatsapp ile ilgili olarak başkasının whatsapp yazışmaları takip, whatsapp yazışmalarını okumak, whatsapp yazışmalarını izleme, whatsapp yazışmalarını takip etme, whatsapp yazışmaları görme ve whatsapp yazışmalarını öğrenme özelliklerine sahip olan başka uygulamalar mevcuttur.

Whatsapp yazışmaları nasıl bulunur?

Whatsapp yazışmaları silindi ise silinen whatsapp yazsışmalarını geri getirme istendiğinde bu klasör içinde bulunan dosyalar üzerinden whatsapp yazışmalarını geri getirmek için çalışma yapılabilmektedir. Whatsapp yazışmalarını bulma işlemi için öncelikle bu klasör içerindeki dosyalar kontrol edilebilir. Whatsapp yazışmaları kurtarma işlemi için çalışma yapılabilmektedir.

Silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme nasıl yapılır?

Silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme talebinizle ilgili olarak cep telefonu üzerinde detaylı teknik çalışma yapılmaktadır. Whatsapp silinen yazışmaları kurtarmak için yapılan çalışma ile talep ederseniz silinen whatsapp mesajlarının yanında silinen whatsapp fotoğrafları ve videoları da geri getirilebilmektedir.

Whatsapp eski yazışmaları nasıl okunur?

Whatsapp eski yazışmaları okumak için Whatsapp eski yazışmaları geri getirme işlemi ile ilgili olarak cep telefonu hafızası üzerinde detaylı teknik çalışma yapılabilir.

Whatsapp yazışmalarını silme

Whatsapp yazışmaları silme işlemi tek bir şahıs ile yapılan whatsapp yazışması seçilerek yapılabildiği gibi whatsapp yazışmalarını tamamen silme işlemi için tüm kişilerle yapılan sohbetlerin tamamı da silinebilir.

Whatsapp eski yazışmaları silme

Whatsapp eski yazışmaları tamamen silme işlemi sonunda geri getirilemeyecek şekilde de yapılabilmektedir. Geri getirilemeyecek şekilde whatsapp yazışmalarını silme işlemi için telefon üzerinde kullanıcı tarafından dosyalar şeklinde görülemeyen veri depolama alanında detaylı teknik çalışma yapılabilmektedir.