Silinen Kamera Kayıtlarını Kurtarma

✅ Silinen Video Kurtarma için Hemen Tıkla Ara


Bazı anılar videolarda halen canlıdırlar. Onlardan kopmak, onları unutmak istemezsiniz.

Bazen de suç mahallinde bulunan ve suçun aydınlatılmasında kullanılan en iyi kaynaklardan biri Güvenlik Kamerası Kayıtları olmaktadır.

Silinen video geri gelir mi?, Silinen videolar nasıl geri yüklenir?, Silinen videolar geri gelir mi? gibi sorularla ve bilgisayardan silinen videoları kurtarma, iphone silinen videoları kurtarma, telefondan silinen videoları kurtarma, android silinen videoları kurtarma konularında taleplerle sıklıkla karşılaşıyoruz.

Yanlışlıkla veya çeşitli sebeplerle kasıtlı olarak silinen video dosyalarını kurtarma, güvenlik kamera kayıtlarını kurtarma, DVR kayıtlarını kurtarma veya silinen kamera kayıtlarını kurtarma konusunda 2008’den günümüze kadar profesyonel olarak çözüm sunmaktayız.

Silinen Kamera Kayıtlarını Kurtarma
Silinen Kamera Kayıtlarını Kurtarma

Silinen Kamera Kayıtlarını Kurtarma

Silinen kamera kayıtlarını kurtarma konusu diğer veri kurtarma konularına göre daha zor ve daha fazla bilgi ve tecrübe gerektiren bir konudur. Eskiden video kasetlere kayıt yapan kameralar günümüzde DVD üzerine, dahili hafızaları üzerine, haricen takılan hafıza kartları üzerine ve hatta kablolu veya kablosuz olarak uzak veri depolama birimlerine kayıt yapabilmektedirler. Her marka model cihazın veri kaydetme yöntemi birbirinden farklı olabildiği gibi, aynı marka aynı model video kayıt cihazlarının bile dış görünümleri her ne kadar bire bir aynı olsa da içerisindeki yazılımlar sebebiyle veri kaydetme yöntemi birbirinden farklı olabilmektedir.

Yukarıdaki sebeplerle Silinen Kamera Kayıtlarını Kurtarma işlemi için çok fazla tecrübe gerekmektedir.

Güvenlik Kamerası Veri Kurtarma

Güvenlik kamerası kayıt cihazları CCTV (kapalı devre sitemler), DVR (Dijital Video Kayıt Sistemleri), HVR (Hem analog hem dijital kayıt sistemleri), NVR (Ağ üzerinden kayıt yapan sistemler) gibi çeşitli isimler ve yöntemlere sahip olarak aynı amaca hizmet ederler.

Birçok kullanıcı ve hatta resmi görevliler güvenlik kamera kayıt cihazlarından silinen video dosyalarının kurtarılamayacağını düşünseler de, bu durum gerçekte böyle değildir; teknik olarak silinen video dosyalarını kurtarmak mümkündür ve birçok kez silinmiş kamera kayıtlarına ulaştığımız çalışmalarımız olmuştur.

Kullanıcılar tarafından silinme, arızalanma ve benzeri çeşitli sebeplerle erişilemez olan Güvenlik Kamerası kayıtlarını geri getirmek mümkündür. Profesyonel olarak güvenlik kamerası veri kurtarma çalışması yaptığımızda olumlu sonuç alabilmemiz için, lütfen, kendiniz veya teknik servis-bilgisayarcı gibi işin ehli olmayan kişilere çalışma yaptırmayın. Silinen videoları kurtarmak zaten çok zor iken, yapılan bilinçsiz müdahaleler sonucunda; cihaz üzerinde profesyonel çalışma yapılsa dahi, verilere ulaşılamaz hale getirecek denemelerden kaçınarak bize ulaşın.

Böyle bir durumda acil ve öncelikli olarak aşağıdaki hususları yaptığınızdan emin olun:

 • Silinen güvenlik kamera kayıtlarının geri getirme işlemi yapılacak olan sistemin elektriğini bir an önce kesin ve böylelikle veri depolama birimlerinin üzerine kayıt yapmaya devam etmesini engelleyin.
 • Kayıt cihazına veya sistemine güç kesintisi sırasında elektrik vermek için sistem içerisinde bulunan UPS cihazı gibi güç kaynakları varsa hemen bağlantısını kesin.
 • Sistemin çalışmaya devam etmesi için kayıt cihazının içerisinde bulunan diskleri sökmeyin.
 • Sisteme başka diskler eklemeyin.
 • Disklerden birisi veya birkaçı arızalıysa, arızalı olanı tespit etmek için denemeler yapmayın,
Silinen Video Kurtarma
Silinen Video Kurtarma

✅ Güvenlik Kamera Kayıt Cihazından Veri Kurtarma için Hemen Tıkla Ara

DVR İçerisinden Video Silinmiş mi?

DVR sistemlerinden elde edilen video ve meta verileriniz adli bir şekilde analiz edilmekte ve DVR sistemi içerisinde silme işlemi yapılıp yapılmadığı konusunda profesyonel çalışma yapılmaktadır. Güvenlik kamerası kayıt cihazlarının kaydetmiş olması gereken bir olayın aydınlatılmasının önüne geçmek için DVR sistemlerine kasıtlı olarak yapılan müdahalelerin tespiti, videoların gerçekten kamera kayıt cihazı tarafından kaydedilmemiş olduğundan dolayı mı mevcut olmadığı; yoksa kasıtlı olarak olaydan sonra silinmiş olduğu için mi güvenlik kamera kayıt cihazı videolarına ulaşılamadığı hususunda profesyonel tespit çalışması yapmaktayız.

için bir yazılım çözümüdür. Bu “oyun değiştirme” yazılımı, şüpheli bir DVR’den silinmiş video da dahil olmak üzere videonun kurtarılması için parolaları atlayarak doğrudan DVR’den veri toplayarak video kanıtlarını kurtarırken ekibinizin zamanını ve paranı kurtarmanıza yardımcı olabilir.

DVR Veri Kurtarma Yapılabilir mi?

Tabi ki yapılabilir. Günümüze kadar birçok DVR cihazından silinmiş video kayıtlarını kurtardık. Burada tek ve en önemli husus kurtarılmak istenen video görüntülerinin disk üzerinde yazılı olduğu sektörlere başka verilerin yazılmamasıdır. DVR cihazları kayıtlı olan en eski görüntünün üzerine yeni görüntüleri kaydederek çalışmak üzere tasarlanmışlardır. Ancak buna rağmen, hard disk üzerinde tam kapasite kullanım olmaması, belirli bir kayıt yapmaya ayarlanmış olunması ve diğer detaylı teknik sebeplerle, kullanıcılar dosyaları silinmiş olduğundan göremeseler de, geçmiş videolara ulaşmak yaptığımız profesyonel çalışma sonra mümkün olabilmektedir. DVR cihazından veri kurtarma için hemen bize ulaşın.

Telefondan Silinen Videoları Kurtarma

İphone silinen videoları kurtarma ve android silinen videoları kurtarma konusunda sıklıkla talepleri karşıladığımız gibi akılsız tabir edilen eski nesil telefonlardan da silinen videoları kurtarma çalışması yapmaktayız.

Önemli video dosyalarınızın kurtarılması ile ilgili talebiniz varsa lütfen aşağıdaki yanlışları yapmaktan kaçının:

 • Iphone’dan silinen videoları kurtarma için İphone video kurtarma programlarını cihazınıza yüklemeyin.
 • Android telefondan silinen videoları kurtarma için Android video kurtarma programlarını cihazınıza yüklemeyin.Telefondan silinen video dosyalarınızın kurtarılması için üzerine yeni veri yazılmaması çok önemlidir, bunun için yukarıdaki 2 maddeye ek olarak:
 • İnternet erişiminizi kesin ve herhangibir şekilde internete girmeyin ve internet tarayıcısı programları kullanmayın.
 • Fotoğraf çekmeyin,
 • Video kaydı yapmayın,
 • Whatsapp kullanmayın,
 • Facebook kullanmayın,
 • Instagram kullanmayın, kısacası telefonunuzu kullanmayı bırakın ve mümkünse profesyonel veri kurtarma çalışmasını yapmak üzere bize ulaştırana kadar telefonunuzu kapatın.

✅ Silinen Video Kurtarma için Hemen Tıkla Ara