İnternet Sitesi Delil Tespiti

✅İnternet sitesi delil olarak mahkemeye sunulmak istendiğinde, konu ile ilgili olan sitenin ilgili kısmı veya tamamı için internet sitesi delil tespiti yapılmalıdır. İnternet üzerindeki içerikler hızla değiştirilebilen ve silinebilen halde oldukları için internet sitesi delil tespiti işleminin de olabildiğince hızlı yapılması gerekmektedir.

İnternet sitesi delil tespiti ile delil olarak kabul görülecek standartlarda ekran görüntüsü Uzman Raporu veya Uzman Mütalaası almak için hemen bizi arayın. Ekran görüntüsü alma işlemini en kısa süre içerisinde tamamlıyoruz.

Hemen Tıkla Ara

Ekran Görüntüsü Delil Olur mu?

Facebook, Twitter gibi sosyal ağ siteleri veya diğer internet sitelerinden alınan ekran görüntüleri delil olur mu? sorusuyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Uluslararası Adli Bilişim Standartlarına uygun olarak alacağımız İnternet Sitesi Ekran Görüntüsü ile mahkemeye delil sunabilirsiniz. Ekran görüntüsünün yanında, ekran görüntüsünün doğruluğunu ispatlayacak olan Zaman Damgası,  Ağ paketleri, işlem sırasında alınan Ekran Video kaydı, dosyaların MD5 ve SHA1 hash değerleri, web sayfasından alınan adli kopyaya ait diğer detaylı teknik bilgiler kayıtlı şekilde size sunulacaktır. Ekran görüntüsünün üzerinde de zaman damgası yazılı olacaktır.

Ekran görüntüleri kolaylıkla değiştirilebilir, üzerinde oynamalar yapılabilir ve manipülasyona açıktır. Mahkemeye sunulan ekran görüntüsünün üzerinde oynama yapılıp yapılmadığı ile ilgili inceleme yapılabilmektedir. Ancak Ekran görüntüsü üzerinde değişiklik yapılmamış olması ekran görüntüsünün yine de delil olarak kabul göreceği anlamına gelmez. Bir sitenin görünür halindeki resim, yazı gibi içerikler, o sitenin bilgisayarımızda olan kodları değiştirilerek anlık olarak değiştirilebilmektedir. Değiştirilmiş olan kodlarla görünen sayfanın ekran görüntüsü alındığında, alınan ekran görüntüsü üzerinde oynama yapılmamış olacaktır, ancak kodlarda oynama yapılmış olma ihtimali bu ekran görüntüsünün delil olarak kabul görmesinin en büyük engelidir. Mahkemede delil olarak kabul görebilmesi için hemen bizi arayın ve destek alın.

Facebook üzerinden hakaret edene dava açabilir miyim?

Facebook mesajları delil olur mu?, Facebook yazışmaları boşanmada delil olur mu? ve benzeri sorularla sıklıkla karşılaşıyoruz.

Facebook üzerinden paylaştığınız video veya fotoğrafınızın altına yazılan küfürlü yorumlar, hakaretler olduğunda endişe etmenize ve sinirlenmenize hiç gerek yok. Endişelenmesi gereken tek kişi hakaret eden, küfürlü yorumlar yazan kişidir. Facebook Messenger üzerinden yaptığınız yazışmalarda da hakaret edilen içerikleri internet sitesi delil tespiti ile Uluslararası Adli Bilişim Standartlarında yapacağımız tespit ve hazırlayacağımız Facebook Hakaret Tespiti Uzman Raporu ile dava açabilirsiniz.

Twitter üzerinden hakaret edene dava açabilir miyim?

 

Twitter üzerinden şahsınıza veya şirketinize küfür, hakaret ve benzeri içeriklerle yazılar gönderildiğinde hemen bizi arayın ve davanızda delil olarak kullanabileceğiniz şekilde Uluslararası Adli Bİlişim Standartlarında hazırlayacağımız Twitter Hakaret Uzman Raprou ile dava açabilirsiniz.

E-mail delil olur mu?

E-mail mahkemede delil olur mu sorusunun cevabı, E-mail içeriğinin mahkeme tarafından kabul edilebilir teknik niteliklere sahip olmasına bağlıdır. Uluslararası Adli Bilişim Standartlarına uygun olarak yapacağımız çalışma neticesinde hazırlayacağımız E-posta İnceleme Raporu ile dava açabilirsiniz.

İnternet Sitesi Delil Tespiti Uzman Raporu

Talebinize istinaden yapacağımız detaylı teknik uzman çalışması sonucunda hazırlayacağımız uzman raporu ile internet üzerinden yaşadığınız mağduriyetlerle ilgili dava açabilirsiniz. Şahsınıza internet üzerinden hakaret edilmesi, şirketiniz ile ilgili olarak ticari faaliyetlerinizi etkileyecek veya şirketinize herhangi bir şekilde zarar verecek yorumlar yapılması gibi durumlarla ilgili olarak hemen bizden yardım isteyebilirsiniz.

Hemen Tıkla Ara

Bir internet sitesinde yapılan hakaret içerikli yoruma verilen mahkumiyet kararını aşağıda görebilirsiniz.