Instagram Mesajlarını Kalıcı Olarak Silme

✅ Instagram mesajlarınızı sildiğinizde silmez, sadece silindi olarak işaretler. instagram Mesajlarını Kalıcı Olarak Silme talebinizle ilgili profesyonel çalışma yapılması için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

Instagram Mesajlarını Kalıcı Olarak Silme
Instagram Mesajlarını Kalıcı Olarak Silme

Instagram DM üzerinden iletişim kullanıyorsanız, instagram üzerinden ne gönderdiğinize dikkat etmelisiniz. İken Instagram Takipçilerinizle fotoğraf ve video göndermek için ve arkadaşlarınızla ve sevdiğiniz ünlülerin hayatında neler olup bittiğini kontrol etmek için bir platformdur. Sosyal medya platformu olarak da bilinen özellikleri sunan Instagram, Direct Message olarak kendine özel mesajlaşma sistemi hizmeti sunmaktadır.

Instagram’daki bir iletiyi, bir mesajı sildiğinizde hemen ekranınızdan kaybolur. Ancak, ekranınızda görünmeyen mesaj, telefonunuzdan kalıcı olarak yok olduğu anlamına gelmemektedir. Instagram tarafından kalıcı olarak silinmiştir anlamına gelmemektedir. Silinen instagram mesajlarını geri getirme amacıyla veri kurtarma yapıldığında silinenleri kurtarma ihtimali mevcuttur. Profesyonel araçlarla veri kurtarma çalışması yapmadan sonucunda neyle karşılaşabileceğinizi bilemezsiniz.

Instagram Mesajlarını Kalıcı Silme

Facebook dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ı satın aldı. Kullanıcılar Facebook’un Instagram kullanıcılarının özel verilerini kötüye kullanabileceğinden endişeleniyor. Instagram mesajlarını, fotoğraflarını ve videolarını kalıcı silme, günümüzde sıklıkla alınan talepler arasında yerini aldı.

Arkadaşlarınızla, aile üyelerinizle ve takipçilerinizle fotoğraf ve video paylaşmak için harika bir uygulama olmanın yanı sıra Instagram, iletişimi teşvik etmek ve platformun işlevselliğini geliştirmek için çeşitli ek özellikler sunar.

Instagram Mesajları Nasıl Silinir?

"<yoastmark

Instagram mesajları nasıl silinir? konusunda araştırma yapıyorsanız, “Telefonumdaki tüm Instagram sohbetlerini nasıl kalıcı olarak temizleyebilirim? Telefonumu başkaları her an ele geçirebilir ve Instagram yazışmalarımı okuyabilirler. Instagram sohbet geçmişimi ve instagram dm den gönderdiğim fotoğraflarımı nasıl silebilirim?” gibi birçok sebebiniz olabilir.

Instagram kullanıcıları birçok farklı sebeplerle Instagram yazışmalarının kalıcı olarak silinmesini talep ediyor. Bunlardan en sık karşılaşılanları:

 • Telefonumu satacağım, alacak kişinin sildiğim Instagram mesajlarını geri getirme için veri kurtarma yaparak okumasını istemiyorum,
 • Telefonunu kullanması için bir başkasına vereceğim, sildiğim yazışmalar ve mesajların geri gelmeyecek şekilde silinmesini istiyorum,
 • Telefonumdaki sms, arama kayıtlarım ve Instagram yazışmalarıma başkalarının erişmesinden endişe duyuyorum, Instagram mesajlarını kalıcı silmek istiyorum,
 • Şirket telefonunda kullandığım Instagram yazışmalarının fotoğraflarımın kurtarılmaması için kalıcı olarak silme istiyorum.

Yukarıdaki veya benzer başka sebepler ile Instagram kalıcı silme işlemi talepleriniz için hemen bize ulaşın.

Hemen Tıkla Ara

iPhone Instagram Mesajlarını Tamamen Silme

Instagram Kalıcı Silme iPhone

Instagram Kalıcı Silme iPhoneiPhone’unuzdaki silinmiş verileri kalıcı olarak nasıl kaldıracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Birçoğumuz iPhone’daki silinen verilerin bir sebepten dolayı tekrar görüneceğinden endişe duyuyoruz ve silinen verileri kalıcı olarak silmemiz gerekiyor. Öyleyse, silinen verileri iPhone’da nasıl güvenli bir şekilde silebilirim, IPhone’daki silinmiş tüm kişileri yeniden satmadan önce nasıl kalıcı olarak kaldırabilirim?

Bir iPhone’dan alınan adli imajları incelediğimizde Instagram silinen içeriklerine ulaşıldığı sonuçları sıklıkla görüyoruz. Uygulamanın sohbet günlüklerinin adli bir izini sakladığını, bunları silseniz bile bu, veri kurtarma yapanlar için bir hazine yarattığını buldu. Ancak, gerekli verileri elde etmek için (cihazda casus yazılım türevleri yüklü değilse) cihaza fiziksel erişime ihtiyaç vardır. Ayrıca, veriler bilgisayardaki mevcut veya silinen yedeklemelerden de kurtarılabilmektedir. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan geri gelmeyecek şekilde silme işlemi için hemen bize ulaşın.

Herhangi bir veri sildiğinizde veya sohbet ettiğinizde, uygulama söz konusu bilgileri silinmiş olarak işaretler. Ancak, bu veri alanının üzerine adli ve kurtarma yazılımı tarafından kurtarılmayı engelleyecek yeni veriler yazılmaz. Instagram yazışmalarının saklanması ve kaydedilmesi için SQLite kütüphanesinin kullanıldığı biliniyor.

Verilere ulaşmak için telefonda, yedeklenen verilerin depolandığı cihazlarda ve bulutta yapılan teknik çalışmalarla ulaşılabilme ihtimali mevcuttur ve çalışma sonucunda silinenler elde edilebilmektedir.

Instagram Tamamen Silme Android

"<yoastmark

Instagram, fotoğraf paylaşmanın yanı sıra kısa mesaj göndermek ve almak, görüntüleri ve sesleri anında paylaşmak için kullanılan en popüler uygulamalar arasındadır. Instagram ile arkadaşlarınızı görüntülü olarak arayabilir ve iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Öte yandan, Android telefonunuzu satıyorsanız, kişisel bilgilerinizin güvenliğini ve gizliliğini korumak için Instagram fotoğrafları ve sohbet geçmişini telefondan kalıcı olarak silmek gerekir.

Kullanıcı tarafından yapılan normal silme işleminin bir telefondan istenmeyen verileri kaldırmak için en yaygın olarak kullanıldığını biliyoruz, ancak verilerin kalıntıları hala telefonunuzun dahili belleğinde saklanıyor olabilir ve Instagram kalıntılarından veri kurtarma mümkün olabilir.

Telefondan Kalıcı Silme Nasıl Yapılır?

Telefonunuz üzerinde kalıcı silme işlemi talepleriniz ile ilgili aşağıdaki aşamalar sırasıyla uygulanır.

 • Profesyonel araçlar kullanılarak telefonda kalıcı silme işlemi yapılır,
 • Kalıcı silme işlemi tamamlandıktan sonra profesyonel veri kurtarma araçlarıyla telefonda veri kurtarma çalışması yapılır,
 • Telefonda veri kurtarma sonucunda silinen verilerin geri gelmediğinden emin olunur. Böylelikle yapılan silme işleminin başarılı olduğu tehid edilmiş olduktan sonra çalışma sonlandırılır.

Hemen Tıkla Ara

ÖNEMLİ NOT:

 • Telefonunuzu başkasına verecek veya satacaksınız, telefonunuzun yeni kullanıcısı tarafından eski fotoğraflarınıza, videolarınıza, yazışmalarınıza ve diğer hassas verilerinize ulaşılmasını istemiyor musunuz? bu ve benzeri sebeplerle telefonunuz üzerinde geri gelmeyecek şekilde silme işlemi yapabilmekteyiz.
 • Ancak mahkemede delil olabilecek verileri silme gibi hukuki olmayan taleplerinizle ilgili çalışma yapmıyoruz.
 • Beyanınız bizim için önemlidir. Beyanınıza istinaden çalışma yapmaktayız. Beyanınızın doğruluğunu araştırmamız mümkün olmadığı gibi bu hususta araştırmak gibi bir yükümlülüğümüz de bulunmamaktadır.
 • Size ait olduğunu ve bir başkasına verecek olduğunuzu beyan ettiğiniz telefonunuz üzerinde çalışma yapabiliriz.