Instagram İnceleme Raporu ile Instagram Mesajları Delil

✅ Instagram inceleme raporu ile Instagram mesajları delil olarak mahkemeye sunulabilir. Instagram inceleme raporu veya Instagram silinen mesajları kurtarma talebinizle ilgili profesyonel destek almak için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

Instagram Mesajları Delil
Instagram Mesajları Delil

Instagram Nedir?

Instagram, neredeyse tüm akıllı telefon platformları ve işletim sistemleri için mevcut olan sosyal ağ uygulamalarından biridir. Yaygın olarak kullanılan ve evrensel bir uygulamadır.

Instagram Google Play ve App Store’da ücretsiz olarak kullanılabilir. Kullanıcılar fotoğraf ve kısa videolar yükleyebilir, diğer kullanıcıların yayınlarını ve enlem ve boylam koordinatlarını veya bir konumun adını içeren coğrafi etiket görüntülerini izleyebilir. Kullanıcılar Instagram hesaplarını herkese açık olarak paylaşabilir veya gizli tutabilirler. Kullanıcılar Instagram hesaplarını diğer sosyal ağ sitelerine bağlayarak yüklenen fotoğrafları Facebook, Twitter, Tumblr ve Flickr gibi sitelerde paylaşmalarını sağlayabilir.

Instagram uygulaması, 6 Ekim 2010 tarihinde, sosyal medya üzerinde ücretsiz bir şekilde fotoğraf ve video paylaşma üzerine tasarlanmış ve kullanıcılara sunulmuştur. Daha öncesinde fotoğraf ve video paylaşma özelliği Facebook ve benzeri birçok farklı sitelerde sunulmuş olmasına rağmen Instagram’ın öncekilerden ayrılacak ve öne çıkacak olan özellikleri vardı. Instagram kullanıcılarına önceden çektikleri veya o an uygulama üzerinden çektikleri fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma, çeşitli efektler verme ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı sunmuştur.

Instagram Mesajları

Instagramda amaç WhatsApp’ta olduğu gibi doğrudan insanlar arasında hızlı iletişim kurmak olmasa da “Direct Message” özelliği ile kullanıcılar birbirlerine mesaj ve fotoğraf gönderebilirler. Instagram mesajına Direct Message, Direkt Mesaj veya kısaca DM de denilebilmektedir. Direkt Mesaj’ı “Kişisel mesaj, özel mesaj, doğrudan mesaj veya kişisel sohbet, belirli bir platformdaki farklı üyeler arasında özel bir mesajlaşma” olarak tanımlamak doğru olacaktır. Instagram’a daha sonra görüntülü görüşme özelliği de eklenmiştir.

Instagram’da Nasıl Mesaj Gönderirim?

Instagram Direct ile, bir ya da daha fazla kişiye mesaj, fotoğraf veya video gönderebilirsiniz. Direct mesajlar ana sayfanızda gönderilerinizin bulunduğu akışta, aramada veya profilinizde gözükmez.

Instagram Direct ile mesaj göndermek için aşağıdaki yönergeleri uygulamalısınız:

  1. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üstteki simgesine dokunun veya gönderi akışının olduğu ekranda herhangi bir yerde parmağınızı sola kaydırın.
  2. Sağ üstte bulunan  simgesine dokunun.
  3. Mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin ve ardından Sohbet yazısına dokunun.
  4. Bu aşamada mesaj yazabilirsiniz. Ayrıca, bir fotoğraf veya video göndermek için  simgesine ya da kütüphanenizden bir fotoğraf veya video seçmek için  simgesine dokunabilirsiniz.
  5. Gönder‘e dokunun.

Instagram’da Gönderdiğim Mesajı Nasıl Silerim?

Direkt Mesaj ile gönderdiğiniz mesajı, fotoğrafı veya videoyu üzerine basılı tutarak Mesaj Gönderimini İptal Et  yazısına tıklayarak silebilirsiniz. Ancak bu silme işlemi kalıcı bir silme işlemi olmayıp veri kurtarma işlemi ile instagram silinen mesajları geri getirme mümkün olabilmektedir. Kalıcı silme işlemi için bize ulaşıp profesyonel destek alabilirsiniz.

Instagram Mesajları Delil Olur mu?

“Hiç instagram mesajları delil olur mu?” diye düşünebilirsiniz. Neredeyse akıllı telefona sahip herkes tarafından yaygın kullanımı sebebiyle Instagram yazışmaları mahkeme, savcılık ve idari soruşturmalarla ilgili konularda delil olarak sunulabilmektedir.

Instagram Mesajları Delil Olur mu?
Instagram Mesajları Delil Olur mu?

Özellikle boşanma davasında Instagram kayıtları delil olabilmektedir. Aldatma ile ilglili konularda en çok kullanılan uygulamaların ilk sıralarında Instagram uygulaması da yer almaktadır. Bunun yanında WhatsApp, Viber, Telegram, Tinder, Tango, Facebook Messenger, Line, Skype, Kakao Talk, OnlinePeople, Happn  ve Swarm programları da genel olarak kullanılmaktadır.

Instagram inceleme raporu ile instagram üzerinden elde edilen ve konu ile ilgili olan mesajlar, fotoğraflar, videolar, hikaye veya gönderi fotoğrafları ve hatta bumerang videoları da delil olarak mahkemeye sunulabilmektedir.

Instagram Dökümleri

” Instagram dökümanı çıkarmı, instagram dökümanı nasıl çıkarılır? ”  gibi sorular en sık karşılaştığımız sorular arasındadır. Instagram dökümlerinden kastedilen şey uygulama üzerinden yapılan yazışma içeriklerinde gönderilen alınan metin mesajları ile fotoğraf ve video dosyalarıdır. Bu dökümler bazen yazışmaların yapıldığı telefonunuz üzerinden bazen de instagram sunucularından elde edilebilir. Instagram dökümleri mahkemeye sunulmak üzere Teknik Uzman Mütalaası hazırlanması talebiniz için hemen bize arayın.

Hemen Tıkla Ara

Boşanma Davasında Instagram Mesaj Dökümleri

Boşanma Davasında Instagram
Boşanma Davasında Instagram

Boşanma davasında Instagram mesaj dökümleri cep telefonunuz veya instagram sunucularından elde edilecek veriler üzerinden hazırlanan Uzman Raporu ile mahkemeye sunulabilmektedir. Cep telefonunuz üzerinde halen mevcut olan mesajlar ile ilgili mahkemeye sunmak üzere teknik rapor almak için bize ulaşabilirsinz. Instagram silinmiş mesajlar ile ilgili rapor hazırlanmasını isterseniz önce silinen instagram yazışmalarını kurtarma ile ilgili profesyonel çalışma yaparak ardından elde edilen veriler üzerinden rapor hazırlanabilmektedir.

Instagram Silinen Mesajlar Mahkeme Kararıyla Çıkar mı?

Mahkemede instagram konuşmaları…, silinen instagram mesajlar mahkeme kararıyla çıkar mı, sorularının cevabını yazımızda yanıtlamaya çalışalım.

Instagram silinen mesajları mahkeme kararıyla instagramdan istenerek elde edilememektedir. Instagram yazışmaları mahkeme kararıyla cep telefonu üzerinden yapılacak teknik çalışma ile veya instagram üzerinden elde edilecek veriler üzerinden çıkabilmektedir. Bu konuda teknik çalışma yaptırmak ve mevcut veya silinmiş instagram yazışmalarınızla ilgili rapor almak için bize ulaşın.

Instagram yazışma dökümü

Instagram yazışmaları savcılık tarafından değerlendirilmesi için instagram yazışma dökümü rapor halinde savcılığa, mahkemeye veya idari makamlara sunulabilir. Instagram yazışmaları dökümü, instagram inceleme, instagram üzerinden edinilen verileri inceleme, instagram geçmişi inceleme, instagram eski yazışmaları, silinen instagram yazışmaları ve benzeri konularda çalışma yapılabilmektedir. Çalışmalar sonucunda instagram inceleme raporu hazırlanmaktadır.

 

Instagram yazışmaları kaydediliyor mu?

Instagram yazışmalarını kaydetme işlemi Whatsapp’ta olduğu gibi Google Drive veya iCloud hesabına yedek alma veya telefon hafızasına yedek alma seçenekleri ile sunulmamaktadır. Ancak bu durum instagram yazışmalarının kayıtlı olmadığı anlamına gelmemelidir. Instagram yazışmaları kaydedilmektedir.

Instagram yazışmaları nereye kaydediyor?

Mesajlar, fotoğraflar ve videoların tamamı instagram sunucuları üzerinde saklanmasının yanı sıra instagram uygulaması üzeriden de bu verilere internet baglantısı olmaksızın hesabın kurulu olduğu telefon üzerinden de ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu sayede kullanıcı herhangi bir cihaz üzerinden instagram sunucusuna login olarak verilerine ulaşabilmektedir. Aynı zamanda uygulama üzerinden alınan verilere de cep telefonu üzerinde yapılan incelme ile ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Hemen Tıkla Ara

Instagram Yazışmaları Bulunabilir mi?

Cep telefonu üzerinden ve/veya instagram sunucusundan olmak üzere silinen mesajların kurtarılması için ayrı ayrı çalışma yapılabilmektedir.

Silinen Instagram Mesajlarını Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Instagram Mesajları
Silinen Instagram Mesajları

Silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme talebinizle ilgili olarak cep telefonu üzerinde detaylı teknik çalışma yapılmaktadır. Whatsapp silinen yazışmaları kurtarmak için yapılan çalışma ile talep ederseniz silinen whatsapp mesajlarının yanında silinen whatsapp fotoğrafları ve videoları da geri getirilebilmektedir.

Instagram mesajlarını silme

Instagram yazışmaları silme işlemi tek bir kişi ile yapılan yazışma seçilerek yapılabildiği gibi instagram mesajlarını tamamen silme işlemi için tüm kişilerle yapılan sohbetlerin tamamı da silinebilir.

Instagram eski yazışmaları silme

Instagram eski yazışmaları tamamen silme işlemi sonunda geri getirilemeyecek şekilde de yapılabilmektedir. Bilgiler, telefonun çeşitli yerlerinde farklı biçimlerde depolanır. Geri getirilemeyecek şekilde Instagram yazışmalarını silme işlemi için telefon üzerinde, kullanıcı tarafından da dosyalar şeklinde görülemeyen veri depolama alanında, detaylı teknik çalışma yapılabilmektedir.

Instagram’da engellediğim kişi ile olan mesajlarıma ulaşabilir miyim?

Instagram’da kullanıcı engellendiğinde silinen mesajlara ulaşmak yapılacak instagram silinen mesajları kurtarma çalışması ile mümkün olabilmektedir.

Hemen Tıkla Ara