İmaj Alma ve İmaj Nasıl Açılır?

✅ İmaj alma ve imaj dosyalarının açılması talebiniz için Hemen Tıkla Ara

İmaj Alma ve İmaj Nasıl Açılır?

İmaj alma ve imaj nasıl açılır talepleriyle sıklıkla karşılaşıyoruz. İmaj alma sonrası elde edilen imaj dosyası (adli kopya), tüm dosyalar, klasörler ve ayrılmamış ve boş alan dahil olmak üzere, fiziksel depolama aygıtının sektör bazında doğrudan bir kopyasıdır. Adli kopya sadece işletim sisteminde kullanıcılar tarafından görülebilen dosyaları değil, aynı zamanda boş alanlarda bırakılan verileri de içerir.

CMK 134. maddesi gereği adli bir dosya kapsamında Mahkeme Kararına istinaden kolluk tarafından alınan imaj dosyalarından bir kopya imajı alınan materyalin sahibine verilir.

Uluslararası kullanımda olan profesyonel cihaz ve yazılımlarla alınan imaj dosyaları; e01, ex01, l01, 001, raw, img, ufd, ufdx, aff, aff4, gfzip, idif, irbf, ieif, sgzip ve diğer bazı dosya uzantılarına sahiptir.

Cep Telefonundan imaj alma

Uluslararası kullanımda olan profesyonel yazılım ve donanımlar ile:

 • Android imaj alma işlemi,
 • Samsung imaj alma işlemi,
 • Sony imaj alma işlemi,
 • LG imaj alma işlemi,
 • Lenovo imaj alma işlemi,
 • Asus imaj alma işlemi,
 • Huawei imaj alma işlemi,
 • General mobile imaj alma işlemi,
 • Xiaomi imaj alma işlemi,
 • Motorola imaj alma işlemi,
 • Vetel imaj alma işlemi,
 • Casper imaj alma işlemi,
 • Nokia imaj alma işlemi
 • Google imaj alma işlemi ve diğer android telefondan imaj alma talepleriniz için bize ulaşın.
Telefon imaj alma
Telefon imaj alma

iPhone imaj alma

iphone imaj alma işlemi, android ve eski nesil akıllı olmayan telefonlara kıyasla daha özel durumdadır. Apple tarafından iPhone cihazların ios işletim sistemlerine sıklıkla yeni güncellemeler yayınlanmaktadır. Bu durum iphone imaj alma tekniklerinin de sürekli güncel tutulmasını gerektirmektedir.

Uluslararası kullanımda olan profesyonel yazılım ve donanımlar ile iphone imaj alma işlemi talepleriniz için bize ulaşın.

Android imaj alma

Android işletim sistemli akıllı telefonlar Apple tarafından üretilen iPhone telefonlar için hazırlanan kadar çeşitliliği az değildir. Android işletim sistemi, ücretsiz ve açık kaynak kodlu oldukları için apple harici neredeyse tüm akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılmaktadır. Akıllı telefon üreticileri ürettikleri cihazlar için Android işletim sistemlerini uyarlamakta ve dolayısıyla kullandıkları altyapı özelliklerine bakıldığında android olmasına rağmen ve hatta bazen aynı android sürümü olmasına rağmen android imaj alma işlemi için farklı teknikler kullanmak gerekmektedir.
✅ İmaj alma ve imaj dosyalarının açılması talebiniz için Hemen Tıkla Ara

Eski nesil tuşlu telefonlardan imaj alma

Java veya Symbian işletim sistemli veya daha eski olan cep telefonu imaj alma talepleriniz için bize ulaşın.

.ufd dosyası nasıl açılır?

ufd uzantılı dosya nasıl açılır? ufdx uzantılı dosya nasıl açılır? sorularıyla sıklıkla karşılaşıyor ve sıklıkla bu dosyaların açılması konusundaki talepleri karşılıyoruz. ufd dosyaları açma ve ufdx dosyaları açma konusunda profesyonel destek almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

.xry uzantılı dosya açma

Bir başka profesyonel telefon imaj alma ve inceleme yazılımının uzantısı olan .xry uzantılı dosyaların açılması için bize ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar imaj alma
Bilgisayar imaj alma

Bilgisayardan imaj alma

Bilgisayardan imaj alma işlemi çok çeşitli tekniklerle yapılabilmektedir. İmaj alma işlemi için profesyonel gelişmiş imaj alma cihazları kullanılmakta olduğu gibi; ihtiyaca ve gereksinimlere göre profesyonel yazılımlar kullanılmaktadır. Bilgisayarın sabit diski çıkartılarak imaj alma işlemi yapılabilmektedir. Her durumda bu yöntemi uygulamak mümkün değildir. Ağ üzerinden imaj alma, boot cd/dvd ile imaj alma gibi çeşitli yöntemlerle de imaj alınmaktadır.

Raid yapılı bilgisayardan imaj alma için diskler söküldükten sonra tek tek disklerin imajları alınarak sonrasında imaj dosyaları profesyonel çalışma ile birleştirilebilmektedir.

Bilgisayar imaj dosyası nasıl açılır?

e01, ex01, l01, 001, ewf, raw, img, aff, aff4, gfzip, idif, irbf, ieif, sgzip ve uzantılı imaj dosyalarının açılması taleplerinizi profesyonel olarak karşılamaktayız.

.e01 dosyası nasıl açılır?

Guidance software firması tarafından profesyonel olarak adli bilişim alanında imaj alma ve incelemede kullanılmak üzere kullanıma sunulan programlarla alınan imaj dosyasına ait uzantıdır. .e01 uzantısı ilk imaj dosyasına ait uzantıdır. İmaj dosyaları parçalı olduğu için .e02, .e03, e04, e05, … şeklinde devam etmektedir.

.e01 uzantılı dosya açılması taleplerinizi profesyonel olarak karşılamaktayız.

.ex01 dosyası nasıl açılır?

Guidance software firması tarafından profesyonel olarak adli bilişim alanında imaj alma ve incelemede kullanılmak üzere kullanıma sunulan programlarla alınan imaj dosyasına ait uzantıdır. .e01 uzantısı ilk imaj dosyasına ait uzantıdır. İmaj dosyaları parçalı olduğu için .ex02, .ex03, ex04, ex05, … şeklinde devam etmektedir.

.ex01 uzantılı dosya açılması taleplerinizi profesyonel olarak karşılamaktayız.

.001 dosyası nasıl açılır?

.001 uzantılı imaj dosyaları belirli bir dosya boyutuna ulaştığında bölünerek kaydedilmek üzere ayarlanmış olarak imaj alma işlemi tamamanmış olduğu durumlarda dosya isimleri aynı olmakta ancak dosya uzantıları .001, .002, .003, .004… şeklinde devam etmektedir.

.001 uzantılı dosya açılması taleplerinizi profesyonel olarak karşılamaktayız.
✅ İmaj alma ve imaj dosyalarının açılması talebiniz için Hemen Tıkla Ara