HTS Kayıtları

HTS kayıtları genellikle adli konularda ilk defa karşılaşmış olabileceğiniz kayıtlardır. Bu konu ile ilgili olarak inceleme ve danışma talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Tıkla Ara

"<yoastmark

HTS Kayıtları

HTS Kayıtları ile ilgili yazımıza geçmeden önce HTS Nedir? sorusunun cevabını verelim.

HTS Nedir?

HTS harfleri ingilizce “Historical Traffic Search” kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmasından oluşmaktadır. Türkçe, Geçmiş İletişim Trafik Kayıtları denilebilir.

HTS Ne Demek?

Şahısların kullanımındaki telefonlarıyla kimi aramış, kim tarafından aranmış, arama süresi ne kadar olmuş, nereden aramış, nereden aranmış, hangi baz istasyonundan sinyal alarak aramış, kime mesaj göndermiş, kimden mesaj almış, hangi baz istasyonundan sinyal alarak mesaj almış veya göndermiş gibi bilgilerin geçmiş kayıtlarına HTS denilmektedir.

Hemen Tıkla Ara

HTS Kayıtları

Historical Traffic Search Kayıtları, geçmiş tarihteki trafik kayıtlarını görmek için savcı veya hakim tarafından istenilebilmektedir. Bunun yanında mevcut soruşturmalar esnasında da şahsın HTS kayıtları güncel olarak kolluk kuvvetlerinin ilgili birimleri tarafından edinilebilmektedir.

HTS Kayıtları teknik verileri içeren kayıtlardır. Teknik olarak uzmanlar tarafından incelenip değerlendirilmektedir. HTS Kayıtları dava dosyasına sunulmuş olduğu ham haliyle genellikle tek başlarına bir anlam ifade etmeyecektir. Anlaşılabilir bir hal alabilmesi için HTS kayıtları inceleme uzmanı tarafından incelenerek konu ile ilgili raporlandırılmaktadır.

HTS Analizi

HTS analizi sonrası hazırlanan HTS Analiz Raporu ile günümüzde birçok olay aydınlanmaktadır. Suçlu olmayanlar üzerlerine atılı suçlamalardan HTS Analiz Raporu ile aklanabilmektedir. Gerçekten suçlu olup ta suçunu inkar edenler de HTS İnceleme Raporu ile gerekli cezayı alabilmektedir.

Her ne kadar davanız mahkemenin atadığı bilirkişi ile devam ediyor olsa da ister dosyanızda bulunan daha önce yazılmış HTS Bilirkişi Raporu üzerinde inceleme yaptırarak isterseniz de dava dosyanızdaki teknik verileri içeren HTS kayıtları ile ilgili inceleme yaptırarak bizden Uzman Mütalaası alabilirsiniz. Uzman Mütalaası hazırlatmanın CMK 67 maddesi kapsamında sizin hakkınız olduğunu unutmayın. Aldığınız Uzman Mütalaasını Savclılık veya Mahkemeye sunarak lehinizde olan hususları mahkemenin görmesi için Adli Bilişim Uzmanı’ndan rapor alabilirsiniz.

Hemen Tıkla Ara