Görüntü İnceleme – Video İnceleme

✅Görüntü İnceleme – Video İnceleme talebinizle ilgili profesyonel çalışma yapılması için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

✅Görüntü; gerçekte var olmadığı halde varmış gibi görünendir. Başka bir deyişle görüntü, insan gözünün görebilmesi için bir araç sayesinde oluşturulan görünümdür. Görüntü netleştirme, Video netleştirme, Adli video inceleme, Kriminal video inceleme, Video montaj tespiti gibi konularla ilgili Adli Bilişim Uzman incelemesi talebinizle ilgili hemen arayın.

Günümüzde artık en küçük iş yerinde dahi güvenlik kameraları kullanılmakta, neredeyse kalabalıkların olduğu her kamusal alanda güvenlik kameraları ile kayıt yapılmaktadır. Hızla gelişen teknoloji ve bu teknolojiye ulaşmanın eskisine nazaran kolaylaşmasıyla artık herkes bir olay gördüğünde cep telefonuyla video kaydı yapmakta ve fotoğraf çekmektedir. Güvenlik kamerası kayıt cihazlarındaki yazılımsal ve donanımsal teknolojik gelişmeler ile hareket algıladığında kayıt yapabilme, hareket algıladığında alarm çalabilme, hareket eden nesneyi takip edebilme ve benzeri özellikler birçok cihazda varsayılan olarak sunulur hale gelmiştir.

Hemen Tıkla Ara

Video kaydı delil olur mu?

Olaylarla ilgili güvenlik kameraları, araç kameraları veya cep telefonları ile çekilen video kaydı delil olarak kullanılmaktadır. Olaylarla ilgili video görüntüleri delil olarak en önemli yol gösterici, aydınlatıcı ve birçok zaman doğrudan failin tespit edilebildiği kayıtlardır.

Video İnceleme

Kamusal alanda geçirdiğimiz zamanın tamamı neredeyse güvenlik kameraları tarafından kaydedilmektedir. Günümüzde güvenlik kameraları o kadar arttı ki, bir olay sırasında veya olayın olduğu alana gitmeden önce veya olaydan sonra o alandan ayrıldıktan sonra bir şekilde mutlaka bir güvenlik kamerasının görüş açısına girililiyor. İnsanlar bir olay gördükleri anda hemen cep telefonu ile video kaydı yapıyorlar veya fotoğraf çekiyorlar. Araç kameralarının her geçen gün artan kullanım oranıyla trafik kazalarının da video görüntüleri kaydedilmiş oluyor. Bu video kayıtları adli bilişim uzmanı tarafından incelenerek adli olayların çözümünde önemli rol oynamaktadır.

Video Montaj

Bir video montaj yapılarak mahkemeye yanıltıcı içerikle sunulabilmektedir. Uyuşmazlık konusuyla ilgili mahkemeye sunulan videonun montaj olup olmadığı ile ilgili video inceleme uzmanından video inceleme raporu alabilirsiniz. Video inceleme uzmanı tarafından video analiz programı kullanılarak yapılacak olan teknik video inceleme neticesinde doğru sonuca hızla ulaşabileceksiniz.

Video Netleştirme

DVR cihazlarına bağlı güevnlik kameraları, araç kameraları ve cep telefonlarındaki video çözünürlüğü ve fotoğraf çözünürlüğü kalitelerinin hızla artması ile olaylar esnasında kaliteli görüntüler alınabilmektedir. Buna rağmen dava dosyasındaki net olmayan görüntüler üzerinde kriminal video inceleme yapılmış ancak adli görüntü inceleme tutanağı ile görüntü üzerinde tespit edilemeyen kısımlar olduğunun yazılı olduğu görülebilmektedir. Net olmayan görüntüler üzerinde video netleştirme, fotoğraf netleştirme ile kriminal görüntü inceleme işlemi yapılarak dava konusuyla ilgili video raporu almak için bize ulaşın.

Hemen Tıkla Ara

Genel Olarak Talep Edilen Adli Video İnceleme Raporu Konuları

Video kaydını delil olarak mahkemeye sunmak üzere video kaydı inceleme ve raporlama hizmeti sunuyoruz. Dava konularınızla ilgili olarak adli makamlara sunmak üzere Video İnceleme Uzman Raporu için hemen bizi arayın.

Görüntü Netleştirme Raporu

Görüntü inceleme uzmanı tarafından profesyonel görüntü inceleme programları kullanılarak görüntüler netleştirme, iyileştirme, onarma ve konu ile ilgili görüntülerdeki okunamayan plakayı netleştirme, yüz netleştirme gibi taleplerinize istinaden rapor hazırlıyoruz.

Görüntü Karşılaştırma Raporu

Mahkemeye video kaydını delil olarak sunduğunuzda bu kayıtların uzmanlar tarafından değerlendirilmesi ve yorumlanması gerekecektir. Video görüntüleri içerisinde olan bir şahsın başka bir video görüntüsündeki şahısla aynı kişi olup olmadığı kıyaslanabilmektedir. Bir video görüntüsündeki şahıs ile bir fotoğraftaki şahsın da karşılaştırılması da dava konularını aydınlatılmasında sıklıkla başvurulan yöntemlerdendir. Bir fotoğraf karesindeki bir şahsın başka bir fotoğraf karesindeki şahısla karşılaştırılması da yine olayların aydınlatılmasında önemli rol oynamaktadır. Yine aynı şekilde video görüntüsünde yer alan aracın bir başka görüntüdeki araçla kıyaslanması da sıklıkla talep edilmektedir.

Görüntü Kronolojik Raporu

Dava konusuyla ilgili olarak görüntü içerisinde bulunan şahıs, araç, veya diğer nesnelerin(ağaç, sigara, masa, ayna vb.) video içerisindeki aksiyonların, olayın net bir şekilde anlaşılabilir olması amacıyla, kronolojik sıralama yapılarak video inceleme raporu oluşturulması en sık talep edilen konulardandır.

Video Montaj Tespit Raporu

Video kaydı mahkemeye delil olarak sunulmuş ve aleyhinizde karar verilmiş olabilir. Video kaydının montaj olup olmadığı hususunda profesyonel yazılımlar kullanılarak tespit çalışması yapıyoruz.

Video-Fotoğraf Çekilen Cihaz Tespiti

Bir video kaydının hangi cihaz ile çekildiğinin tespitini veya bir fotoğrafın hangi makine ile çekildiğinin tespiti için uzman incelemesi talep etmek için hemen bizi arayın.

Video-Fotoğraf Çekildiği Konum Tespiti

Bir video kaydının hangi konumdan çekildiğinin tespitini veya bir fotoğrafın hangi lokasyondan çekildiğinin tespiti için bizi arayın.