Bitlocker Veri Kurtarma

✅Bitlocker Veri Kurtarma profesyonel çalışması ile bozulmuş Bitlocker sürücüsünden veri kurtarma, format atılmış Bitlocker disklerinizden veri kurtarma talebiniz için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

"<yoastmark

Bitlocker Veri Kurtarma

BitLocker Sürücü Şifrelemesi bir veri koruma özelliğidir ve işletim sistemiyle bütünleşir. Tüm birimler için şifreleme sağlayarak verileri korumak için tasarlanmıştır. BitLocker’ın yardımıyla veri hırsızlığı ve önemli veri sızıntısı önlenebilir. Sahibinin kendisi dışında şifre çözme kodu yoktur. Bitlocker ile şifrelenmiş veri depolama biriminde çeşitli sebeplerle fiziksel veya yazılımsal olarak oluşan problemler ile  yanlışlıkla format atma gibi kullanıcı tarafından yapılan hatalı müdahaleler sonucu şifreli yapılar bozulabilmektedir. Bitlocker veri kurtarma konusunda profesyonel veri kurtarma çalışması ile verilerinize ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Hemen Tıkla Ara

Bitlocker Nedir?

Temelde, BitLocker, disk hacimlerini sektörlere göre şifrelemek için Windows Vista ve Windows 7’de kullanılan bir algoritmayı tanımlamak için Microsoft tarafından kullanılan bir isimdir. BitLocker, dosya ve klasörlerde güvenlik izinleri ayarlamaktan başka bir şey değildir ve Windows Gezgini’ndeki Güvenlik sekmesinden dosyaları ve klasörleri şifrelemek için kullanılan EFS’den(Şifreli Dosya Sistemi) farklıdır .

Microsoft’un en son işletim sistemlerinde kullanılan diğer erişim kısıtlama ve içerik şifreleme yöntemlerinin aksine, BitLocker tüm disk birimleriyle ilgilenir. Microsoft BitLocker Kurtarma algoritması, tüm bölümü, diski veya disk birimini korumak için sektöre göre düşük düzeyde şifreleme kullanır.

BitLocker’ın iki sürümü var. İlk sürüm olan BitLocker 1.0, Windows Vista’da kullanılır. BitLocker’ın bu sürümünde, birimlerin şifrelenebileceği bazı sınırlamalar vardır.

Windows 7 için Bitlocker Recovery, Şifreli NTFS Birimlerini geri yüklemek için bir anahtardır. Windows 7, Kurtarma 2.0’ı kullanır. BitLocker’ın ikinci sürümünün kullanımı çok daha kolaydır ve ilk baskının sınırlarını kaldırır. Görünüşe göre, Windows Vista PC’leri, BitLocker 2.0 şifrelemesini kullanarak birimlere yerel olarak erişemez.

Bitlocker Kurtarma Nedir?

BitLocker kurtarma, sürücünün kilidini normal bir şekilde açamayacağınız durumlarda BitLocker korumalı bir sürücüdeki dosyalarınıza tekrar erişim için yapılacak kurtarma işlemidir. Genellikle kullanıcılar tarafından Bitlocker şifresi veya Bitlocker Kurtarma Anahtarı bilinmesine rağmen Bitlocker Şifrelemesinin bulunduğu veri depolama üzerindeki sorunlardan dolayı şifreyi kullanmak için şifre ekranı gelmediği durumlarda veri kurtarma ihtiyacı meydana gelmektedir.

Formatlanmış Bitlocker Kurtarma

Bitlocker şifreli diskiniz içerisinde bazı önemli verileriniz vardı. Yanlışlıkla bir başka veri depolama birimine format atacakken Bitlocker Şifreli sürücünüze format attınız ve verileriniz artık ulaşılamaz duruma geldi ise hemen bizi arayın. Formatlanmış Bitlocker Kurtarma ile ilgili tecrübeli ekibimiz ile başarılı sonuçlanan çalışmalarımıza bir yenisini eklemek isteriz.

Format Bitlocker Kurtarma
Format Bitlocker Kurtarma

Bozulan Bitlocker Sürücüsünden Veri Kurtarma

Bazen kullanıcı tarafından yapılan hatalar sebebiyle Bitlocker sürücü şifreleme yapılarında bozulmalar olabilmekte ise de bazen veri depolama birimlerinde oluşan arızalar veya sistemler üzerinde oluşan yazılımsal problemler sonucu Bitlocker şifreli sürücü erişilemez duruma gelebilmektedir. Bozulan Bitlocker sürücüsünden veri kurtarma taleplerinize profesyonel çözümler için bize ulaşın.

Hemen Tıkla Ara

Bozulan Bitlocker Kurtarma
Bozulan Bitlocker Kurtarma

Bitlocker Kurtarma Anahtarı

“Bitlocker şifresini unuttum” dediğiniz anda bitlocker kurtarma anahtarına ihtiyacınız var demektir. BitLocker anahtarınızı bilmiyorsanız ancak BitLocker kurtarma anahtarınız varsa, sürücünüzün kilidini açmak için bu kurtarma anahtarını kullanabilirsiniz. BitLocker kurtarma anahtarı, bilgisayarınızda depolanan 32 basamaklı bir sayıdır.

Bitlocker kurtarma anahtarı bir sürücüyü Bitlocker ile şifreleme yapmaya başlarken oluşturulan ve çeşitli seçeneklerle muhafaza etmeniz önerilen bir anahtardır.

  • Bitlocker kurtarma anahtarı, bozulmuş bir bitlocker alanını kurtarmak için kullanacağınız bir yöntem değildir. Çalışan bir bitlocker sürücüsü üzerinde unutulan şifreyi kurtarmak için kullanılan bir anahtardır.

Bozulmuş Bitlocker Veri Kurtarma

Hasarlı, bozuk, başarısız, erişilemez Bitlocker şifreli sürücüden veri kurtarma , Bitlocker sürücü şifreleme sıkışmış / başarısız / duraklatılmış, bozulmuş bitlocker veri kurtarma talepleriniz için bize ulaşın.

Hemen Tıkla Ara

McAfee Encryption Kurtarma