Cep Telefonu İnceleme

✅Cep Telefonu inceleme çalışması ile CMK madde 67/6 kapsamında mahkemeye sunulmak üzere Cep Telefonu İnceleme Raporu hazırlanması ve diğer idari ve şahsi konularla ilgili cep telefonu inceleme talebiniz için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

Cep Telefonu İnceleme
Cep Telefonu İnceleme

Cep Telefonu İnceleme

Cep telefonlarının ve tablet gibi diğer mobil cihazların kullanımında hızlı artış olmuştur. Bu hızlı kullanım artışı cihazların genişletilmiş veri depolama kapasiteleriyle birleştiğinde bu cep telefonu inceleme konusunu adli alanda giderek daha önemli hale getirdi. Uzun yıllar boyunca, cep telefonları çoğu zaman suçlu ya da mağdur veya tanıklardan habersizce olaylarla ilgili aydınlatıcı bilgiye ulaşılmasını sağladı. Cep telefonu, tablet, akıllı saat ve diğer mobil cihazlar; kişi listeleri, telefon ve internet tarama geçmişi, metin ve multimedya mesajları, whatsapp – instagram ve benzer sosyal medya paylaşımları ve mesajlaşmaları, e-posta, fotoğraflar ve videolar, coğrafi konum bilgileri ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda veri içerir. Gerçekten de, akıllı telefonlar taşınabilir internet bağlantı aracı olmalarıyla birlikte çoğu bilgisayardan daha fazla kanıtlayıcı bilgi içerir.

Cep Telefonu İnceleme

Cep telefonu incelenmesi ve analizi, bilgisayarlara uygulanandan çok farklı bir adli inceleme süreci gerektirir. Cep telefonunu inceleme için laboratuvara taşınmasından başlanarak, imaj alma aşamasından inceleme ve analiz aşamasına kadar her adımda, orijinal kanıtlara en az düzeyde değişiklik yapılmasını sağlayacak süreçler ve araçlar gerekmektedir. Bir cep telefonunun kapsamlı bir incelemesini yapmanın karmaşıklığı ve içeriğin analizi ve değerlendirmesi konusunun ciddiyeti göz ardı edilmemelidir. Günümüzde bilgisayarlar büyük ölçüde yalnızca iki veya üç farklı işletim sistemi kullanırken (nasıl saydığınıza bağlı olarak), cep telefonlarında halen dolaşımda olan en az altı ana işletim sistemi vardır. Bununla birlikte cep telefonlarının aynı marka aynı model olmasına rağmen bazılarının yazılım güncellemelerinin yapılması bazılarının yapılmamış olması ile birlikte karmaşıklık daha fazla artmaktadır.

 Cep Telefonu Delil Olur mu?

“Hiç cep telefonu mahkemede delil olur mu?” diye düşünebilirsiniz. Günümüzde neredeyse herkes akıllı telefona sahip durumda. Herkes tarafından yaygın kullanımı sebebiyle cep telefonları olayları aydınlatmada çokça delil içerebilmekte ve çoğunlukla olayla ilglili tek delil cep telefonlarının içerisinden çıkmaktadır. Cep telefonu inceleme raporu ile mahkeme, savcılık ve idari soruşturmalarla ilgili konularda delil olabilmektedir.

Özellikle boşanma davasında Cep telefonunda mevcut veya silinmiş Whatsapp kayıtları, instagram kayıtları ve sms mesajları delil olabilmektedir. Aldatma ile ilglili konularda cep telefonlarından yine en çok whatsapp programı kullanılmaktadır. Bunun yanında Viber, Telegram, Tinder, Tango, Facebook, Facebook Messenger, Line, Skype, OnlinePeople, Happn  ve Swarm programları da genel olarak kullanılmaktadır.

İş ve kurum içi konularla ilgili Cep Telefonu incelemesi yapılarak delil olarak mahkemeye sunulabilmektedir.

Hemen Tıkla Ara

Cep Telefonu İnceleme Raporu

2009 yılından günümüze kadar yapılan çalışmalarda çok sayıda Cep Telefonu İncelemesi yapılmış ve Cep Telefonu İnceleme Raporu düzenlenmiştir. Bu çalışmaların çoğunluğu adliyelerin, şirketlerin ve şahısların talepleri üzerine yapılmaktadır. Cep telefonu incelemesi işlemi, Uluslararası Adli Birimler tarafından da kullanımda olan cihaz ve yazılımlarla gerçekleştirilmektedir. Cep Telefonu İnceleme sonucu rapor halinde savcılığa, mahkemeye veya idari makamlara sunulabilir. Ayrıca herhangi bir rapor hazırlanamadan Cep Telefonunda yapılan çalışma sonucu çıkan dosyalar dijital olarak da bir veri depolama birimine kopyalanarak talep sahibine teslim edilebilmektedir.

Cep Telefonu İnceleme Raporu
Cep Telefonu İnceleme Raporu

Cep Telefonu İmaj Alma

Uzmanlarımız, uluslararası kullanımda olan profesyonel ekipmanlar ile tecrübelerini bir araya getirerek profesyonel ile cep telefonu imajı alma ve cep telefonu inceleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Eski nesil tuşlu cep telefonundan imaj alma işleminden günümüzde kullanılan akıllı telefondan imaj alma işlemine kadar büyük bir bilgi birikimi ve tecrübe kazanılmış ve kazanılmaya devam edilmektedir. Cep telefonu inceleme konusunda kazanılan bu tecrübe her geçen gün yeni gelen inceleme taleplerini karşılamakta son derece faydalı olmakta ve yapılan işlemlerde eksik bir husus, atlanan bir nokta bırakılmamaktadır. Samsung imaj alma, Sony imaj alma, Nokia imaj alma, LG imaj alma, Lenovo imaj alma, Xiaomi imaj alma, iPhone imaj alma ve diğer tüm android işletim sitemli çin malı cep telefonları ile markasını buraya göremediğiniz cep telefonlarının imaj alma işlemi için hemen bizi arayın.

Cep Telefonu İmajı Nasıl Açılır?

Cep telefonu imajı nasıl açılır sorusuyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Cep telefonu imaj dosyasının açılması ile ilgili çalışma yapılmasını istiyorsanız hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

Cep Telefonundan Silinmiş Mesajları Geri Getirme

Cep telefonundan silinmiş mesajlara ulaşmak mümkündür. Cep telefonundan silinmiş mesajları geri getirmek, tecrübemiz ve kullandığımız özel program ve cihazların kabiliyeti sayesinde mümkün olabilmektedir. Mevcut SMS mesajları ile ilgili veya silinmiş SMS mesajları kurtarma çalışmasından sonra bulunana SMS mesajları ile ilgili CMK madde 67/6 kapsamında Cep Telefonu İnceleme Raporu talepleriniz için bizi arayın.

Silinmiş SMS Mesajları Nasıl Bulunur?

Cep telefonundan silinen SMS kurtarma çalışmamız ile cep telefonundan silinen SMS mesajları profesyonel yazılım ve donanımlar ile yaptığımız çalışma ile kurtarılabilimektedir.

Telefondan Sosyal Medya Geçmişi Bulunabilir mi?

Sosyal medya dosyaları ve sosyal medya geçmişi ile ilgili yapılacak cep telefonu inceleme çalışması ile birçok veriye ulaşılabilmekte ve olaylar aydınlatılmakta ve şüpheler ortadan kaldırılmaktadır.

Cep Telefonu Arama Kayıtlarını Kurtarma

Cep telefonu arama kayıtları kurtarma çalışması ile elde edilen sonuçlarla birçok olay savcılık veya mahkeme aşamasına gelmeden ortaya çıkarılmakta ve çözüme kavuşmaktadır.

Rehberde Başka İsimle Kaydedilen Numaranın Önceki İsim Kaydı Bulunabilir mi?

Rehberde aynı cep telefonu numarası belirli aralıklarla isim değişiklikleri yapılarak başka isimler ile kayıt edildiğinde bunun tespit edilebilmesi mümkündür. Bir numaranın rehberde önceden hangi isimle kayıtlı olduğunu bulma çalışması talebinizle ilgili hemen bizi arayın.

Cep Telefonundan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Cep telefonundan silinen fotoğrafları geri getirme işlemi sıklıkla karşılaştığımız ve üzerinde çalışma yaptığımız konulardan birisidir. Bu konu ile ilgili yapılan en büyük hata silinmiş fotoğrafların veya videoların kurtarılması amacıyla cep telefonuna uygulama indirmektir. İndirilen uygulama silinmiş olan fotoğraf veya videonun üzerinde kaydedildiğinde cep telefonundan silinen fotoğraf ve videolara ulaşmak zorlaşabilmekte ve bazen mümkün olmamaktadır. İndirilen uygulama cep telefonuna indirildiği anda silinmiş verilerin üzerine yazılarak geri döndürülmesi imkansız bir sonuca sebep olabilmektedir. Bir de bu programlar çalıştırıldığı zamana silinmiş alanda tarama yapmaya başladığı andan itibaren bulabildiği fotoğraflarla ilgili bilgileri size gösterebilmek için buluntularına ait verileri yine cep telefonunun silinmiş alanından bir kısma yazdıklarından, o alana denk gelen silinmiş verilerinizi kurtarmak imkansız duruma gelebilecektir.

Cep Telefonundan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Cep Telefonundan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Silinen E-posta Cep Telefonundan Kurtarılabilir mi?

Evet, silinen e-postalarınıza ulaşabilmek için cep telefonundan veri kurtarma işlemi yapılmaktadır. Bu konuda talebiniz için hemen bizi arayın.

Cep Telefonu Tarayıcı Geçmişi

Cep telefonunuzdaki Chrome, Explorer, Dolphin, Firefox, Opera ve diğer internet tarayıcısı programlarla ilgili geçmiş kayıtlara ulaşabilmek mümkündür.

Cep telefonu GPS Navigasyon Geçmiş Kayıtları Kurtarma

Cep telefonunuzun navigasyon programını kullanarak bazı seyahatler gerçekleştirdiniz veya Haritalar uygulamasından aratıp baktığınız yerler var. Siz de bu verilere ulaşmak istiyarsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

 

adlibilisimuzmani.com ekibi olarak avukatlar, taraflar, kurumlar ve şahıslardan gelen talepleri karşılamaktayız. Şirketlerin çalışanları veya diğer içi işleyişleriyle ilgili cep telefonu inceleme – raporlandırma taleplerini karşılamaktayız.

Hemen Tıkla Ara