Boşanma Davası

✅Boşanma davası süreci öncesinde veya boşanma davası sırasında Adli Bilişim Uzmanı, yaşadığınız sıkıntılı durumdan kurtulabilmeniz ve kendinizi ve iddialarınızı ispatlayabilmeniz için cep telefonu, bilgisayar, fotoğraf makinesi, araç navigasyon sistemi ve diğer cihazlar üzerinde uluslararası standartlarda usulüne uygun raporlandırma yapmaktadır. İnceleme talebiniz için hemen bizi arayın.

Hemen Tıkla Ara

Boşanma Davası
Boşanma Davası

Boşanma Davası

Hiç kuşkusuz boşanma davası kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Kimse boşanmak için evlenmez. Boşanma davası süreci çok sıkıntılı ve ne yapacağını bilmeden geçen bir zaman dilimidir. Bu sıkıntılı zaman diliminde bazı şeyler için geç olmadan karar vermeli ve uygulamalıdır. Ortada bulunan ve lehinize olabilecek durumların işin ehli ve tecrübeli uzmanlar tarafından keşfedilmesi, incelenmesi, raporlanması çok elzem bir durum iken birçok şahıs ve birçok avukat Adli Bilişim tecrübesinden faydalanmayı çok sonraları düşünebilmektedir.

Boşanma Davasında Adli Bilişim Uzmanı

Boşanma davaları çeşitli sebeplere dayansa da genellikle aldatma konusundan kaynaklanmaktadır. Boşanmaya sebep olan konular ve olaylar; mal paylaşımı, nafaka ve çocuk velayeti konularında, hakimin karar vermesini doğrudan etkilemektedir. Adli Bilişim Uzmanı boşanma davasında dijital materyallerden delil elde etme konusunda size yol gösterebilir ve olabilecek delilleri toplayıp inceleyip raporlandırabilir. Uzman Raporu boşanma davasında mahkemeye sunulabilir ve böylelikle kararı etkileyecek sonuçlar elde etme imkanı olacaktır.

Boşanma davasında birlikte çalıştığınız Adli Bilişim Uzmanı tecrübeleriyle sizi yönlendirecek ve sizin silindiğini ve ulaşılamayacağını düşündüğünüz için aklınıza bile getirmediğiniz konularda size destek olacaktır.

Boşanma Davasında Dijital Delil

Boşanma davalarında akıllı telefona sahip herkes tarafından yaygın kullanımı sebebiyle akıllı telefonlar üzerinde yapılan inceleme sonucunda elde edilenler mahkeme sıklıkla delil olabilmektedir. Boşanma davasında dijital delil elde etme imkanı çok geniştir.

Boşanma Davasında Telefon Kayıtları
Boşanma Davasında Telefon Kayıtları

Boşanma Davasında Telefon Kayıtları

Boşanma davasında telefon kayıtları delil değeri olarak oldukça önelidir. Boşanma davasında telefon ses kayıtları, Facebook, Tinder, Instagram, Snapchat, WhatsApp mesajları, silinmiş e-postalar, silinmiş sms mesajları, silinmiş MMS mesajları, belgeler, fotoğraflar ve diğer dosyalar gibi önemli bilgiler, internet arama geçmişi, ve birçok diğer detay bilgiler Adli Bilişim Uzmanı tarafından yapılan profesyonel teknik çalışma ile geri getirilebilir, silinmişler kurtarılabilir veya mevcutlar delil niteliği kazanacak şekilde raporlandırılabilir.  En çok whatsapp mesajları ile ilgili çalışma yapılmaktadır ancak bunun yanında Viber, Telegram, Tinder, Tango, Facebook Messenger, Line, Skype, Kakao Talk, OnlinePeople, Happn ve Swarm programları ile ilgili de teknik çalışma yapılmaktadır.

Hemen Tıkla Ara

Boşanma Davasında Telefon Ses Kayıtları

Boşanma davasında telefon ses kayıtlarının içerikleri yazılı hale getirilerek Uzman Raporu şeklinde mahkemeye sunulabilir.

Boşanma Davasında İlk Yapılması Gereken

Boşanma davasında yapılması gereken ilk şey Adli Bilişim Uzmanı açısından, üzerinde delil olabilecek cep telefonu, hard disk, flash bellek, internet geçmişi, yazışma geçmişi, güvenlik kamera kaydı gibi dijital cihazların imajının alınması(adli kopyasının alınması) ve bunların muhafaza altına alınmasıdır. Veri kaybı olmaması açısından ve ayrıca silinmiş içeriklere ulaşılabilmesi açısından verilerin kullanıcıların bildiği şekliyle kopyalanması işlemi değil, Adli Bilişim Standartlarında imajının alınması ileriki aşamalarda itirazlarda delil niteliğinin ispatlanabilmesi için önemlidir.

Boşanma Davasında Dijital Delilleri Kendim Yedekleyebilir miyim?

Bir bilgisayardan, bir cep telefonundan veya diğer dijital materyallerden Adli Bilişim Uzmanı tarafından uluslararası standartlarda ve usulüne uygun olarak alınan delil niteliğinde bir içerik ile kullanıcı tarafından kopya alınması arasında telafisi olmayacak kadar büyük farklar vardır. Adli Bilişim Uzmanı cep telefonundan imaj alırken veya bilgisayardan imaj alırken uyguladığı yöntemler v elde ettiği sonuç tamamıyla ispatlanabilir haldedir. Kullanıcı tarafından ekran görüntüsü alınması veya bir çıktı şeklinde mahkemeye içerik sunulması başlangıçta kabul görse dahi ilerleyen aşamalarda sorun olmaktadır. Ekran görüntüsünü dosyaya sunan kendi oluşturmuş, üzerinde değişiklik veya manipülasyon yapmış olabilir. Bu ihtimalden daima suç isnad edilen faydalanır.

Ayrıca diğer bir yandan konuyu irdelediğimizde, konuya taraf olmayan bir Adli Bilişim Uzmanı tarafından hazırlanan ve teknik veriler içeren rapor ile konunun tarafınca sunulan ve teknik verilerden tamamen uzak olan bir içerik arasında kabul edilirlik açısından değerlendirmede büyük farklar olacağı aşikardır.

Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden verilerin imajı alınmalı ve raporlandırılmalı veya sonradan raporlandırılmak üzere imaj alınıp imaj alındığına dair rapor hazırlanmalıdır.

Boşanma Davası ile ilgili Telefonumdan ve Bilgisayarımdan Bilgisayar Teknik Servisi İmaj Alabilir mi?

Bilgisayarcı, bilgisayar mühendisi gibi ünvanlara sahip olanlar veya bilgisayar meraklıları tarafından yapıldığı sanılan yedekleme işlemleri Adli Bilişim Çalışması değildir ve Adli Bilişim Açısından delil değeri taşıyabilmesi için gerekli niteliklere sahip olmamaktadırlar. Bu gibi işlemler sonucunda dava tarafı şahıs tarafından “zaten içerikler yedeklendi” şeklinde düşünülerek içerikler asıl kaynaklarından silinmekte ve sonrasında da elde kalan yedekler nitelik olarak yetersiz olduklarından ispat sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu durumdan karşı taraf yararlanmaktadır. Ayrıca imaj alma işlemi için gereken yazılım ve cihazlar maddi olarak şahısların kişisel olarak edinemeyecekleri kadar maliyetli olduklarından bu işlemleri yapacak yazılım ve cihazlara sahip değildirler. Cihaz ve yazılımlara bir şekilde ulaşılması mümkün olsa dahi bu profesyonel araçları delile zarar vermeyecek ve veri kaybına veya veri değişikliğine yol açmayacak şekilde doğru kullanmak için eğitilmedikleri için yine geri dönülemez olumsuz sonuçlara yol açıldığı durumlarla karşılaşıyoruz.

Hemen Tıkla Ara

Boşanma Davasında Çocuk Velayeti
Boşanma Davasında Çocuk Velayeti

Boşanma Davasında Çocuk Velayeti

Boşanma davasında çocuk velayeti konusunda karar verilirken tarafların kusurlarına ve kusurların çocuk üzerinde olabilecek/olan etkilerine bakılmakta ve birçok diğer etken ile birlikte bu husus da değerlendirilmektedir. Boşanma davası devam ederken çocuğun velayeti konusunda yine dijital delillerden faydalanılabileceği durumlarla ilgili Adli Bilişim Uzmanı ile görüşebilirsiniz.

Çocukların velayeti söz konusu olduğunda, bir Adli Bilişim Uzmanı  ile birlikte çalışmak, boşanma davasında isnat olan belirli şüpheleri kanıtlamak veya çürütmek için edinilen dijital kanıtların tam bir analizini yapmak önemlidir.

Boşanma Davasında Aldatmanın İspatı

Günümüzde boşanma davasında aldatmanın ispatı genellikle dijital deliller olan cep telefonu ve bilgisayarlardan elde edilmektedir.

Boşanma Davasında Silinen Whatsapp Yazışmaları Geri Getirilebilir mi?

Cep telefonunuz üzerinde silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme talebinizle ilgili olarak profesyonel detaylı teknik çalışma yapılmaktadır. Whatsapp silinen yazışmaları geri getirmek için yapılan çalışma ile talep ederseniz silinen whatsapp mesajlarının yanında silinen whatsapp fotoğraflarını geri getirme çalışması ve silinen whatsapp videolarını geri getirme çalışması yapılabilmektedir.

Boşanma Davasında Telefon Rehberinde Başka İsimle Kaydedilen Numaranın Önceki İsim Kaydı Bulunabilir mi?

Evet bu konuda tespitler yapılabilmektedir. Bazı durumlarda aynı numaranın çeşitli zamanlarda 10 defadan fazla değişik isimlerle kayıt edildiği durumlarla karşılaşılmıştır. Örneğin aynı telefon numarasını rehberde bir süre “Selin Abla” şeklinde kaydetmiş, daha sonra “Babam“, daha sonra “Ceren” bir ara “Aşkım❤️😍❤️” sonrasında tekrar “Babamın Ablası“… şeklinde kayıtlara rastlanılmaktadır.

NOT:Yukarıdaki isim ve sıralama anonim olup gerçeği yansıtmamaktadır. %100 gizlilik ilkemiz gereği herhangi bir şekilde müşteri verisi açıklanmamakta ve müşterinin kendisi dışında hiç kimseyle paylaşılmamaktadır.

Boşanma Davasında Silinmiş SMSleri Geri Getirme

Silinmiş SMSleri geri getirme konusunda oldukça başarılı sonuçlarla karşılaşmakta ve bu elde edilen sonuçlarla olaylarda gizlenen taraflar teknik çalışmamızın sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Boşanma Davasında Whatsapp Kayıtları İstenebilir mi?
Boşanma Davasında Whatsapp Kayıtları İstenebilir mi?

Boşanma Davasında Whatsapp Kayıtları İstenebilir mi?

Boşanma davasında Whatsapp kayıtları istenebilir mi? veya Boşanma davasında Whatsapp kayıtları çıkar mı? sorularıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Whatsapp kayıtlarının çıkartılması için whatsapp yazışmalarının yapıldığı cihaz üzerinde profesyonel teknik veri kurtarma çalışması yapmaktayız. Yaptığımız çalışma sonucunda silinmiş yazışmalara ve arama aranma kayıtları ile görüntülü görüşme kayıtlarına ulaşılabilmektedir. Whatsapp üzerinden gönderilen silinmiş fotoğraflar ve videolar ile yine whatsapp üzerinden alınmış olan silinmiş fotoğrafları geri getirme çalışması yapılmaktadır.

Hemen Tıkla Ara